Biblioteka Publiczna Gminy Kłobuck im. Jana Długosza

Biblioteka Poleca

Filtr
 • Ogłoszenia

   

              

  >>>>>>>> Do zapoznania się Regulamin Odjazdowy Bibliotekarz w formie pliku pdf

   

   

   

 • III Ogólnopolska Dyskusja Literacka w kłobuckiej bibliotece

  12 czerwca o godz. 18.00 w Filii Bibliotecznej nr 1 odbędzie się III Ogólnopolska Dyskusja Literacka Dyskusyjnego Klubu Książki. Tego dnia i o tej samej godzinie w 50 klubach w całej Polsce klubowicze i wszyscy miłośnicy dobrej książki spotkają się, aby dyskutować o "Tajnym państwie" Jana Karskiego.

  Z okazji stulecia urodzin Jana Karskiego Sejm RP ustanowił rok 2014 Rokiem Jana Karskiego. Jego "Tajne państwo" to jedno z najbardziej przejmujących i dających do myślenia wspomnień dotyczących II wojny światowej. Książka, zawierająca elementy powieści szpiegowskiej, jest przede wszystkim dokumentem zdającym relację z wydarzeń w okupowanej przez Niemców Polsce oraz jednym z pierwszych tekstów mierzących się z opisem zagłady Żydów. Opublikowana w 1944 w Stanach Zjednoczonych rozeszła się w gigantycznym nakładzie 400 tys. egzemplarzy. Najnowsze wydanie jest pierwszym bezpośrednim tłumaczeniem książki, napisanej przez Karskiego w języku angielskim.

  Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu zapraszamy już na godz. 17.00. Przed dyskusją o "Tajnym państwie" będziemy rozmawiać o książce Kai Mireckiej-Ploss, "Kobieta, która widziała za dużo". Kaja Mirecka-Ploss przez wiele lat przyjaźniła się z Karskim, była jego ostatnią towarzyszką życia i wykonawczynią jego testamentu.

  Dyskusja organizowana jest przez Instytut Książki i Fundację Edukacyjną Jana Karskiego.

  Książki na ten niecodzienny klub książki można odebrać w Filii nr 1 (budynek Gminnego Przedszkola nr 1, ul. E. Orzeszkowej 44), w poniedziałek i piątek w godz. 11.00-18.00 i w środę w godz. 9.00-15.00.

 • Majowe spotkanie w klubie książki

  Dyskusyjny Klub Książki zaprasza wszystkich miłośników dobrej lektury na kolejne spotkanie. 9 maja będziemy dyskutować o książce  A. Klich „Brat Karol, siostra Wanda” i K. Hannah „Wyśnionym szczęściu”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30, miejsce: Filia nr 1, Kłobuck-Zagórze, ul. E. Orzeszkowej 44 (budynek Gminnego Przedszkola nr 4). Książki na klub można wypożyczyć w filii, w godzinach pracy biblioteki (poniedziałek, środa, piątek).

  Serdecznie zapraszamy!!